Žádné nátěry – necháte-li si zhotovit oplocení z dřevěných planěk, budete mít na očích jistě elegantní řešení, dřevo je totiž materiál stěží překonatelný a žádný plast jej nedokáže napodobit. Je s tím však spojena jistá nevýhoda – dřevo rychle stárne, bez důkladného ochranného nátěru se rozpadá, podléhá hnilobnému procesu a dřevokazným houbám. Pokud vsadíte na oplocení z betonu, tam žádné natírání ani houbový rozklad nehrozí. Životnost těchto výrobků se odhaduje až na padesát let, a to prakticky bez údržby.
Dobře vypadá – není docela pravda, že betonové ploty Lanškroun Montáž MPC musí nutně vypadat jako vojenské opevnění, materiál se odlévá do forem, ty mají různý povrchový reliéf, nejčastěji v podobě přírodního kamene či geometrických ornamentů. Zvolit si můžete i některou z více barevných odstínů, a co víc, pokud přece jen toužíte po dřevu, beton a dřevo se perfektně k sobě hodí. Zvolte kontrastující barvy, např. dřevo v odstínu třešeň nebo mahagon a k němu světle šedý či krémový povrch betonových desek. Z betonu vystavíte pouze základní jednu řadu nebo dvě řady nad sebou (do výšky 70 – 100 cm) a horní část vyplníte dřevěnými latěmi, nejlépe vodorovnými, překládanými zčásti přes sebe pod úhlem 30 stupňů. Takové oplocení bude elegantní, vkusné a zároveň poskytne to, co od něj očekáváte:
Bariéra proti zvědavcům – také vám vadí kamerové systémy, které sice zaznamenají osoby na pozemku, ale ve skutečnosti jde jen o záznam, který nic neřeší? Kamery mnoha lidem vadí už jen z principu, neboť jsou zneužitelné, kdežto plot z betonu je však naprosto jasnou překážkou pro každého zvědavce. Můžete si zvolit výšku, jaká vám vyhovuje, a podle toho uspořádat i terén, např. ve svahu a v kontaktu s příjezdovou komunikací jej zvýšíte a naopak s výhledem do krajiny může být nižší. Můžete jej také kombinovat s živým plotem a okrasnými stromky.