Životní prostor
Docela obyčejná dvě slova, co vystihují naprosto odlišný životní styl mnoha lidí na celém světě. O životní prostor se po staletí vedly války, zabrat území a rozšířit svou působnost a moc lidé toužili již ve starověku, v té době však nebyla planeta Země přelidněná tak, jako dnes. Počet obyvatel za posledních dvě stě let vzrost do hrozivých hodnot sedmi miliard, přitom se odhaduje, že optimum pro harmonické využití přírodních zdrojů je zhruba 600 milionů lidí. Jedním z důsledků přelidnění je vzrůstající migrace obyvatel třetího světa na evropský kontinent a tím dalším, který se nás dotýká v mnohem větší míře, je nedostatek životního prostoru ve vlastní zemi. Ideální hustota zalidnění je např. ve Švédsku – 12 osob na km2, u nás je to zhruba 134 lidí na jednom kilometru čtverečním. Každý z nás musí někde bydlet, stravovat se, oblékat, provádět hygienu a také spát. A pochopitelně někam ukládat oblečení a předměty spotřebního charakteru.
Úložný prostor
Dvě třetiny obyvatel Česka obývá jen velmi omezený počet čtverečních metrů na sídlištích a v bytových domech. Jestliže byt zaplníme mnoha kusy nábytku, budeme se cítit stísněni, unaveni, budeme podráždění a agresivní. Každá drobná výpomoc v tomto směru přijde vhod a jednou z nich může být i postel 90×200 s úložným prostorem a nábytkové řešení vestavěných skříní neobyvatelných prostor chodeb a různých výklenků nebo zákoutí.
Řešení se nabízí celá řada – nízké postele s výsuvnými boxy na kolečkách, krabice pod odklápěcími lamelovými rošty, anebo odvážné řešení zvýšených lůžek blíže ke stropu s velkým místem pro ukládání oděvů a obuvi. Můžeme tak vyřešit „dvě mouchy jednou ranou“ a na dvou čtverečních metrech mít lůžko a skříň v jednom. Styl zvýšeného spaní milují především děti a vyhovuje i mladým lidem, pro něž nepředstavuje problém chůze po schůdcích.